Detaylı bilgi ve yardım almak isterseniz Destek

Kredi Kartı ile online tahsilat nedir?

Online tahsilat sayesinde, müşterilerinizden kredi kartıyla online tahsilat yapabilirsiniz.

Online Tahsilat Özellikleri Ve Sunduğu Avantajlar

Hızlı ve kolay ödeme entegrasyonu

Kolayca Başvurun

Aplika’ya üye olarak Uygulamalar sayfasından online başvuru formunu doldurun.

Hızlı Bir Şekilde Başvurun, İki Saat İçinde Online Tahsilata Başlayın

Kurulumla Uğraşmayın

Kurulum süreciyle uğraşmayın, başvurunuzu yaptıktan sonra iki saat içinde kredi kartıyla online tahsilat yapmaya başlayın.

Faturalarınızı Müşterilerinizle Online Paylaşın, Kredi Kartıyla Ödeme Seçenekleri Sunun

Tahsilatlarınızı Hızlandırın

Faturalarınızı müşterilerinizle online paylaşın, onlara kredi kartıyla tek çekim ya da taksitli ödeme seçeneği sunun.

Müşterilerinize Güvenli Ödeme İmkanı Sunun

Paranız için Beklemeyin

Müşterilerinize, PCI-DSS Uluslararası Veri Güvenliği Standartları sertifikasına sahip iyzico altyapısında 3D secure özelliği ile ödeme yapma imkanı sunun.

Hızlı kurulum, sürpriz ücret olmadan kullanım

Güvenle Kullanın

Taahhüt vermeyin, kurulum için ekstra ücret veya sabit kullanım ücreti ödemeyin. Kullandıkça belirli bir komisyon ödeyin.

Hızlı kurulum, sürpriz ücret olmadan kullanım

Ek Ücret Ödemeyin

Taahhüt vermeyin, kurulum için ekstra ücret veya sabit kullanım ücreti ödemeyin. Kullandıkça belirli bir komisyon ödeyin.

Online Tahsilat Sayfasının Aplika Ön Muhasebe Programı Ekran Görüntüsü
Online Tahsilat Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular

Hayır. Online tahsilat yazılımı kullanmak için Aplika Ön Muhasebe Programı’nın kullanım ücreti haricinde bir kullanım ya da kurulum ücreti yoktur. Tahsilat yaparken uygun komisyon oranlarından yararlanırsınız. Paranız en fazla 7 gün içerisinde (hafta boyunca gerçekleşen tüm tahsilatlar takip eden çarşamba günü) hesabınıza yatırılır. Uygulanan komisyon oranları ve blokaj süreleri sektörlere ve firma risk analizine göre farklılık gösterebilir.

Aplika'da oluşturduğunuz bir faturayı ya da cari hesap ekstrenizi e-posta yoluyla paylaşarak müşterilerinizden online tahsilat talep edebilirsiniz. Bu talep üzerine müşteriniz bir e-posta alır; e-posta içindeki bağlantıya tıklayarak 3D secure ortamda kredi kartı bilgilerini girerek ödemesini tek çekim olarak yapabilir. Dilerse bankasının sunduğu taksit imkanları ve vade farkı doğrultusunda taksitli ödeme de yapabilir.

Hayır. Kredi kartıyla online tahsilat özelliğini kullanmak için sanal ya da fiziki POS sahibi olmanız gerekmez. Yani her işletme kredi kartıyla kolayca online ödeme alabilir.